Friends Coffee House (FCH), Palackého 7, Praha 1 – Nové Město

napsal(a): SUNíčko


V centru Prahy se na konci března 2010 otevřela zcela nová nekuřácká kavárna Friends Coffee House. Takže pokud bloumáte okolo Václavského náměstí a nevíte, kam zapadnout a odpočinout si od shonu velkoměsta, zkuste právě Friends Coffee House (FCH) v Palackého ulici, už jen kvůli opravdu dobře vybraným prostorům, ve kterých se nachází.

Kavárna Friends Coffee House kontakt

 • adresa: Palackého 7, Praha 1 – Nové Město
 • telefon: nenalezen
 • web: www.milujikavu.cz
 • e-mail: info@friendscoffee.cz

Otevírací doba kavárny Friends Coffee House

 • Pondělí – Pátek 8:00 – 22:00
 • Sobota – Neděle 10:00 – 22:00

12 názorů na kavárnu leave one →
 1. 2010 Duben 11
  Monika permalink

  Chtěla bych Vám doporučit nově otevřenou kavárnu Friends Coffee House (FCH) v ulici Palackého 7, Praha 1. Kavárna má krásné, členité prostory, ve kterých si každý najde místečko jen pro sebe. Mne doslova uchvátila zimní zahrada s fontánou. Celý prostor je navíc nekuřácký. Mají také vlastní pražírnu, ve které si praží každý den vlastní kávu. Celý proces můžete sledovat na vlastní oči, protože pražírna je umístěna přímo v interiéru- v „červené“ místnosti. Jejich Caramel-vanilla latté bylo vynikající a sendvič opravdu poctivý, čerstvý. Obsluha je velice milá. Zkrátka nemám co vytknout :) Podívejte se sami na http://www.milujikavu.cz nebo si je přidejte na http://www.facebook.com/milujikavu

 2. 2010 Duben 25

  Hmmm… tam bych se chtěl podívat.

 3. 2010 Květen 27
  Katka permalink

  vřele doporučuji, klidná, příjemná kavárna, prostory jsou úžasné jak na pokec s kamarádkou, tak na randa nebo kávičku s dětmi (moc pěkný dětský koutek). Vyzkoušela jsem čokoládové frappé – doporučuju, amerikáno taky super a tříšť z lesního ovoce byla fakt osvěžující :-) Umístění v centru je také super :-)

 4. 2010 Červen 28
  dorka permalink

  Naprosto výjimečná kavárna! Nabízí komorní posezení v různých typech křesel, dostatek soukromí i ve společnosti ostatních hostů. Nejedná se o „velkokapacitní“ podnik, jak známe z jiných pražských kaváren, žádný otrávený číšník vám zde nebude kazit příjemné chvíle u kávy. Interiér je zařízen tak, že máte pocit, jako když jste u někoho na návštěvě ve velkém obývacím pokoji – na stěnách fotografie, knihovna, lampy k pohodlnému čtení… Kdo potřebuje pracovat na pc, má k dispozici wifi. Je skvělé přijít s miminem nebo posedět s přáteli a neslzet z cigaretového kouře, protože tato kavárna je NEKUŘÁCKÁ. Výtečné domácí moučníky, skvělá káva, sendviče… Příjemný a usměvavý personál. FRIENS COFFEE HOUSE je oáza klidu a pohody uprostřed hektického spěchu Prahy. Jako kdyby na nás dýchla romantika Manhattanu nebo Paříže. Kdo neviděl a neochutnal, jako by v Praze nebyl:-). Jsem nadšená!!!

 5. 2010 Červenec 11
  Paula permalink

  káva parádna

  lokalita tiež

  no to ticho so zvukom fontánky…čerešnička na torte k skvelej káve

 6. 2010 Prosinec 28
  Dalibor Titěra permalink

  Tuhle jsem zde poseděl nad dobrou kávou, než na mě přišla řada při roztomilé akci: krejčí z Hong Kongu mi vzal míru na oblek. Oblek jsem měl dostat v lednu – přišel dneska (28.12.2010) – a padne jako ulitý.
  Pět hvězdiček pro kavárnu – ke kvalitním službám, které člověk čeká, ještě kvalitní služba, kterou by člověk nečekal.
  Doporučuji.
  DT

 7. 2011 Leden 26
  Zbyšek Bahenský permalink

  Kavárna je milá a hezká, chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, že si musím pro kávu dojít k pultíku, který je u vchodu. Dali jsme se s manželkou dvakrát kávu latté, jeden tvarohový dort a jeden mrkvový dort. Poté, co jsem zaplatil nějakých 247 Kč, zeptal jsem se spíše ze zvyku, jestli nemají nějakou kartu stálého zákazníka. Dívka za pultem mi řekla, že jestli mám Opencard na pražskou dopravu, mohl jsem dostat slevu. Takže příště! Snad mi i řekla, jak velká ta sleva je, ale to jsem bohužel zapomněl.

  Kavárnu mohu také doporučit, kávu mají dobrou, ovšem při placení ukažte Opencard a dostanete slevu.

 8. 2011 Únor 17
  Danielka permalink

  Friends Coffee House je jedna z mála kaváren, kde si připadám jako doma (a vlastně jsem tam skoro častěji, než doma).
  Báječný interiér, neuvěřitelně milý personál, excelentní jídlo a výborná káva. Nesmím opomenout ani můj oblíbený mátový čaj, který je připravován z čerstvé máty.
  Další ódy budu pět na jumbo hot-dog, což je ten nejlepší a největší hot-dog v Praze a samozřejmě jejich výjimečně dobré máslove croissanty a čokoládové cookie. Snad jednu nevýhodu tahle kavárna má – už o ní ví hrozně moc lidí, takže je tam často plno :(((

 9. 2011 Březen 25
  Lucka permalink

  Od prvního momentu tuto kavárnu s kamarádkou zbožňujeme. Vracíme se tam minimálně jednou za měsíc a já už tam vzala tři další lidi :) Všem se to moc líbí. Miluju kuřecí bagel – ten kdo vymyslel složení zaslouží poklonu, zázvorový čaj (z čerstvého zázvoru-na bolení v krku dokonalý), cheesecake s úžasnou malinovou omáčkou a také velmi milý, usměvavý a ochotný personál, což se prostě jen tak nevidí. Že pak sedím v ušáku jako doma, to už je perlička na závěr! A oceňuji, že se zde nekouří! A v neposlední řadě se moc ráda dívám na pokaždé jiné vystavené obrazy či fotografie!
  FCH jste jedničky!

 10. 2011 Srpen 31
  Danielka permalink

  Miluju tuhle kavárnu. Chodím tam již od samého začátku, ale bohužel musím konstatovat, že s narůstajícím počtem zákazníků vzrůstá i kapacita sezení (což je pochopitelné), jenže pomalu postrádá svou útulnost a intimitu, kterou měla ze začátku. Jídlu se stále nedá nic vytknout, personálu taky ne….ale…chybí mi ty jejich pohodlné gaučíky, které se proměnily na všudypřítomné sesle

 11. 2012 Leden 20
  Káča permalink

  Rychle jsem proběhla příspěvky a rozhodla se tuto kavárnu také navštívit. Nějak jsem přehlédla zmínku o tom, že objednat si musím sama u vchodového pultu, takže poté co jsem do kavárny dorazila, pozdravila hned u dveří a našla si místo, tak jsem čekala na tu milou obsluhu, o které tu všichni píšou. Moje první zklamání bylo, že slečna servírka se nemohla ani jednou zastavit a o této skutečnosti se zmínit (o samoobsluze se nic nepíše ani u vchodových dveří nebo kdekoliv jinde, a nebo jsme si toho opravdu nevšimly). Po nějaké době jsme s kamarádkou vyrazily k pultu, abychom si tedy objednaly tam a na milou obsluhu jsme bohužel nenarazily. Pán za kasou se tvářil jak 10 bubáků a ještě k tomu trochu unavených. Na můj dotaz ohledně náplně dortu se akorát divně zatvářil a něco zahuhlal. Trochu rozčarované jsme se vracely ke svému stolu a říkaly si, že toto je asi naše poslední návštěva zde. Ale abych nebyla jen kritická – přinesená káva byla opravdu moc chutná a i dort, který jsem si vybrala stál za to. A čistý vzduch v kavárně patří také k těm příjemým věcem zde. Škoda tedy jen toho nepovedeného začátku.

Trackbacks & Pingbacks

 1. Starbucks widerstehend: Kaffeehaus-Originale | akihart

Napiš svůj názor na kavárnu

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS

TOPlist